رژیم کتوژنیک

بدن به طور طبیعی برای تولید انرژی مورد نیاز خود از مولکول های قند یا همون گلوکز استفاده می کنه و ما این گلوکز رو از طریق خوردن کربوهیدرات در اختیار بدن قرار میدیم. زمانی که کربوهیدرات دریافتی ما بسیار کم باشه بدن برای تولید انرژی مجبور میشه سراغ چربی ها بره تا انرژی مورد نیازش رو تامین کنه و طی این فرآیند مولکول هایی به نام اجسم کتونی در بدن تولید میشه.

رژیم کتوژنیک، یک رژیم با درصد چربی بالا، کربوهیدرات پایین و پروتئین متعادله. در رژیم کتوژنیک عمده انرژی بدن به جای کربوهیدرات از چربی تامین میشه. 

مهمترین کاربرد رژیم کتوژنیک، در کنترل و درمان بیماری صرع مقاوم به دارو است. بعضی از مطالعات نشون دادن رژیم کتو ممکنه در بیماری هایی مثل دیابت نوع ۲، بعضی سرطان ها، سندروم تخمدان پلی کیستیک و بیماری آلزایمر مفید باشه ولی هنوز نیاز به مطالعات بیشتری هست. 

رژیم کتو در افرادی که بیماری کبدی، سنگ کلیه، بیماری های گوارشی، دیابت نوع یک وابسته به انسولین و به طور کلی بیماری های خاص دارن، نباید استفاده بشه.

تو این رژیم نان، برنج، شیرینی، عسل،  پاستا، شکر، بعضی از میوه ها و خیلی از چیزای کربوهیدراتی دیگه نباید استفاده بشه و به جاش روغن زیتون، کره ، خامه، گوشت های پرچرب، مغز ها و دانه ها جایگزین میشه.

این رژیم مناسب همه افراد نیست و قبل از گرفتن این رژیم حتما باید با مشاور تغذیه مشورت کنید.

جهت دریافت رژیم برای یک دوره یک ماهه به مبلغ 150 هزار تومان بر روی لینک زیر کلیک کنید.